18 Temmuz 2024 Perembe
23:41   ヌAミLAYAN但 CO゙KULU KAR゙ILAMA   14:03   MERSンN吊N ゙EKERLERンNE, ゙EKERLER BワYワK゙EHンR奪EN   13:50   BA゙KAN ABDULLAH ヨZYンミンT, RAMAZAN BAYRAMI誰I KUTLADI   13:49   MERSンNDEN KADIN KOOPERATンFン誰DEN DEPREMZEDE ヌOCUKLARA 23 NンSAN HEDンYESン   13:39   BワYワK゙EHンR吊N 船EPREM DAYANI゙MA PAZARI DEPREMZEDE ワRETンCンLERン AミIRLIYOR   13:33   BワYワK゙EHンR吊N ヌOCUK GELン゙ンM MERKEZLERンNDE 23 NンSAN CO゙KUSU   14:03   HALIL DEMIRKOL: YENI DワZENLEMELER ILE OSB鱈ER HZ KAZANACAK   14:41   TARSUS, SワPER LIG脱 閃ERHABA DEDI   12:34   ヌUKUROVA NORMAL SEZONU LIDER TAMAMLAD   11:37   TARSUS, AFYON奪A DAミLD: 5-1   14:13   SALDR ヨNCEDEN KURGULANM゙!   17:05   TOROSLAR奪A RAMAZAN AK゙AMLARI BンR BA゙KA GワZEL   21:58   TワM ENGELLEMELERE RAミMEN BA゙KAN BOZDOミAN PROJENンN TEMELンNン ATIYOR   21:56   ヌBK MERSンN YENン゙EHンR BELEDンYESン AVRUPA奪A ヌEYREK FンNAL MAヌINA ヌIKIYOR   21:51   DEPREMZEDE ヌOCUKLAR KEYンFLン DAKンKALAR GEヌンRDン   21:42   YENン゙EHンR BELEDンYESン EBEVEYNLERン EミンTEREK ヌOCUKLARIN GELン゙ンMンNE REHBERLンK EDンYOR   21:41   VATANDA゙ VE ヨミRENCンLERE HンZMET VEREN HALK RESTORAN YENンLENンYOR   21:30   鉄AミLIK ヌALI゙ANLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ   17:18   4 BンN 800 ヨミRENCンNンN YKS SINAV ワCRETン BワYワK゙EHンR奪EN   17:16   YENン゙EHンR BELEDンYESン TEMンZLンK ン゙LERン EKンPLERン ゙ンMDン DE ADIYAMAN奪A  
 
 
 
 
BA゙KAN SEヌER, ンSTANBUL BワYワK゙EHンR BELEDンYESン誰ンN DEPREM SEFERBERLンK PLANI TOPLANTISI誰A KATILDI


Bakan Se軻r, ンstanbul Bykehir Belediyesi’nin olas bir depreme kar hazrlad ンstanbul Deprem Seferberlik Plann aklad toplantya katld.

 

Tarih : 3 Mart 2023 Cuma 18:58

Mersin Büyükehir Belediye Bakan Vahap Seçer’in öncülüünde de yaanan depremin ardndan Mersin’de bugüne kadar göz ard edilen depremle ile ilgili tüm çalmalar balatld.

Mersin Büyükehir Belediye Bakan Vahap Seçer, yaanan depremin ardndan ンstanbul Büyükehir Belediyesi'nin olas bir depreme kar hazrlad ンstanbul Deprem Seferberlik Plann açklad toplantya katld. Toplantda ンstanbul Büyükehir Belediyesi tarafndan ンstanbul’un depreme dirençli bir kent haline getirilmesi amacyla ‘Deprem Bilim Üst Kurulu’nun önerileri, tespitleri ve çözüm yollar dorultusunda balatt seferberlik plann kamuoyu ile paylald. 

Toplantya; Bakan Seçer’in yan sra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreter Yardmclar Seyit Torun, Gökçe Gökçen, ンstanbul Büyükehir Belediye Bakan Ekrem ンmamolu, Adana Büyükehir Belediye Bakan Zeydan Karalar,  aralarnda Prof. Dr. Naci Görür, Prof. Dr. Celal ゙engör ve Prof. Dr. Haluk Eyidoan gibi ülkenin önde gelen yer bilimcilerinin yer ald uzmanlar katld.

“DEPREMン TÜRKンYE'NンN BンRンNCンL SORUNU KABUL ETMELンYンZ”

Toplantda konuan ンmamolu, ンstanbul için deprem konusunda seferberlik balattklarn belirten ンstanbul Büyükehir Belediye Bakan Ekrem ンmamolu, “ンstanbul Büyükehir Belediyesi olarak güçlü bir inisiyatif alyoruz, düzeni deitiriyoruz. Deprem ve afetlere kar bu kadim ehri dirençli bir kent haline getirmek için her eyi tekrardan, sfrdan balatyoruz. Eer bu topraklarda durmadan depremler oluyor, binalar yklyor, insanlarmz ölüyorsa; iktidar, muhalefeti, bürokrat ve vatandayla birlikte hepimiz, depremi Türkiye'nin birincil sorunu kabul etmeliyiz” dedi. 

Bakan ンmamolu’nun açl konumasnn ardndan ンstanbul Büyükehir Belediyesi bürokratlar da söz alarak, sorumluluk alanlaryla ilgili çalmalar kapsayan sunumlar yapt. 5 madde altnda deerlendirilerek hazrlanan ンstanbul Deprem Seferberlik Plan; afet odakl kentsel dönüüm çalmalar, mevcut altyap ve ulam ann afetlere dayankl hale getirilmesi, sismik ve yer bilimleri çalmalar, afet sonras toplanma/barnma alanlar ve afet odakl eitim ve kapasite gelitirme balklarndan olutu.

Mersin Büyükehir, kentte bugüne kadar göz ard edilen depremle ilgili tüm çalmalar balatt

Toplantya katlan Bakan Seçer, toplantnn; ンstanbul Büyükehir Belediyesi’nin bilim insanlar ve uzmanlarla yapt önemli bir çalma olduunu belirtti.

MERSンN’DE KARARLI ADIMLAR ATILIYOR

Yaanan büyük afetin ardndan, Mersin Büyükehir Belediye Bakan Vahap Seçer’in öncülüünde Mersin’de bugüne kadar göz ard edilen deprem ile ilgili çalmalar balatld ve çalmalar kararllkla sürdürülüyor. Bugüne kadar çeitli gerekçelerle balatlmam ve atlamam admlar belirlenerek, gerekli çalmalar balatma karar alan Mersin Büyükehir Belediyesi, öncelikli olarak deprem risk yönetimi ve kentsel iyiletirmeyle ilgili bir daire bakanl kurma karar ald. Mersin Büyükehir Belediyesi Mart Ay olaan toplantsnda gündeme gelecek olan kararla birlikte Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel ンyiletirme Daire Bakanl kurulmas için hukuki admlar atlacak. Ayrca, yine bu kapsamda “Afet ve Acil Durum Eylem Plan” çalmalar balatld. Belediye bürokratlarndan oluan teknik bir heyet de ンstanbul Büyükehir Belediyesi’nin daveti üzerine, Deprem Bilim Üst Kurulu Toplants’na katld.

 Payla :
 
Etiketler :  deprem, seferberlik, mersin, istanbul

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr. 
 

 
 
 
ANASAYFA ンLETン゙ンM KワNYE HABER AR゙ンVン GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
mersintekhaber.com ゥ Copyright 2019-2024 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA