18 Temmuz 2024 Perşembe
23:41   ÇAĞLAYAN’A COŞKULU KARŞILAMA   14:03   MERSİN’İN ŞEKERLERİNE, ŞEKERLER BÜYÜKŞEHİR’DEN   13:50   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT, RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI   13:49   MERSİNDEN KADIN KOOPERATİFİ’NDEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA 23 NİSAN HEDİYESİ   13:39   BÜYÜKŞEHİR’İN ‘DEPREM DAYANIŞMA PAZARI’ DEPREMZEDE ÜRETİCİLERİ AĞIRLIYOR   13:33   BÜYÜKŞEHİR’İN ÇOCUK GELİŞİM MERKEZLERİNDE ‘23 NİSAN’ COŞKUSU   14:03   HALIL DEMIRKOL: YENI DÜZENLEMELER ILE OSB’LER HıZ KAZANACAK   14:41   TARSUS, SÜPER LIG’E ‘MERHABA’ DEDI   12:34   ÇUKUROVA NORMAL SEZONU LIDER TAMAMLADı   11:37   TARSUS, AFYON’DA DAĞıLDı: 5-1   14:13   SALDıRı ÖNCEDEN KURGULANMıŞ!   17:05   TOROSLAR’DA RAMAZAN AKŞAMLARI BİR BAŞKA GÜZEL   21:58   TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN BAŞKAN BOZDOĞAN PROJENİN TEMELİNİ ATIYOR   21:56   ÇBK MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ AVRUPA’DA ÇEYREK FİNAL MAÇINA ÇIKIYOR   21:51   DEPREMZEDE ÇOCUKLAR KEYİFLİ DAKİKALAR GEÇİRDİ   21:42   YENİŞEHİR BELEDİYESİ EBEVEYNLERİ EĞİTEREK ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE REHBERLİK EDİYOR   21:41   VATANDAŞ VE ÖĞRENCİLERE HİZMET VEREN HALK RESTORAN YENİLENİYOR   21:30   “SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”   17:18   4 BİN 800 ÖĞRENCİNİN YKS SINAV ÜCRETİ BÜYÜKŞEHİR’DEN   17:16   YENİŞEHİR BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ EKİPLERİ ŞİMDİ DE ADIYAMAN’DA  
 
 
 
 
BAŞKAN SEÇER, HAFTA SONUNU DEPREM BÖLGELERİNDE GEÇİRDİ


Başkan Seçer, deprem bölgelerine gitmeye ve vatandaşlarla bir araya gelip incelemeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Adıyaman’da 2 günlük bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Seçer ve eşi Meral Seçer, depremzede vatandaşlarla bir araya gelmenin yanı sıra Adıyaman’da Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştiren çalışmaları da yerinde inceledi.

 

Tarih : 27 Şubat 2023 Pazartesi 18:09

Adıyaman’da ilk gün gerçekleştirdiği il, ilçe ve belde belediye başkanlarıyla görüşerek bilgi aldığı yoğun mesaisinin ardından, geceyi Mersin Büyükşehir tarafından yapımı sürdürülen konteyner kentte konaklayarak geçiren Başkan Seçer, ziyaretlerine ikinci gününde devam etti. İlçelerdeki depremzede vatandaşlara ‘Geçmiş olsun’ dileklerini ileterek, sorunlarını dinleyen Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanları depremzede vatandaşlar için seferber ettiklerini söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Adıyaman’da yapımı devam eden ve vatandaşlar için içerisinde her türlü donatının yer aldığı bir yaşam alanı haline gelecek olan konteyner kenti inceleyen Başkan Seçer çalışmalar hakkında teknik ekipten bilgi aldı.

Adıyaman’ın ardından Kahramanmaraş’ın koordinasyonunu üstlenen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret eden Seçer, Yavaş ile yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında istişarede bulundu. CHP’li Belediye Başkanlarının, yaşanan felaketin ardından ivedilikle harekete geçtiğini ve deprem bölgelerini ayağa kaldırmak için dayanışmayla çalıştıklarını belirten Başkan Seçer, bu süreci birlikte atlatacaklarını söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerin hemen ardından başlattığı hummalı çalışma ve bölge incelemelerine devam ediyor.

Bir yandan Mersin’de konaklayan depremzede vatandaşlar için hizmet üretirken bir yandan da deprem bölgelerini ziyaret eden Başkan Seçer, haftasonu mesaisini koordinasyonu Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde olan Adıyaman’da geçirdi. İlk gün gerçekleştirdiği ziyaretlerde bölge halkıyla buluşan Başkan Seçer, bölgedeki ilçe ve belde belediye başkanları ile de görüşmeler gerçekleştirerek bilgi alışverişinde bulundu.

Seçer, Adıyaman’ın ilçelerindeki vatandaşları ziyaret ederek ‘Geçmiş olsun’ dileklerinde bulunup, talep ve istekleri tek tek dinleyerek yaraları sarmak adına hayata geçirdikleri çalışmaları anlattı. Geceyi yapımı devam eden Konteyner Kent’te geçiren Başkan Seçer, sabah erken saatlerde alanı inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

BAŞKAN SEÇER ÖNCÜLÜĞÜNDE ADIYAMANLI VATANDAŞLAR İÇİN YAŞAM ALANI OLUŞTURULUYOR

Vatandaşların acil barınma ihtiyacını karşılamak üzere 3 bin 500 kişinin barınmasını sağlayacak 670 konteynerin yer alacağı Konteyner Kent’te, depremzedelerin sağlık ihtiyaçlarına ilk anda cevap verebilecek donanımda sahra hastanesinden çocukların içinde bulundukları travmadan daha kolay çıkabilmeleri amacıyla hazırlanan oyun alanlarına kadar en ince ayrıntılar düşünüldü.

Başkan Seçer’in hem fiziki hem altyapı olarak büyük özen gösterilerek hazırlanmasını istediği Konteyner Kent’te; çamaşırhane, yemekhane, mutfak, duş ve tuvalet alanı, kreş, okuma salonu, basketbol sahası, yürüyüş yolları, kamelya alanı, mescit, açık otopark, market ve atık ayrıştırma alanı da olacak.

Yağmur suyu hattının dahi proje içerisinde yer aldığı Konteyner Kent’in zemin düzenlemesini ve elektrik aksamını Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, su ve kanalizasyon imalatlarını ise MESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri yapıyor. Konteyner Kent; depremzedelerin yeni konut alanları oluşturulana kadar yaşamlarını sürdüreceği mini bir kasaba olacak.

BAŞKAN SEÇER İLÇELERDE DEPREMZEDELER VE YÖNETİCİLERLE GÖRÜŞTÜ

Başkan Seçer, Büyükşehir tarafından yapımı hızla devam eden Konteyner Kent’teki incelemelerinin ardından, ilçe ziyaretlerini sürdürdü. Bölgelerde depremzedelerle buluşan Başkan Seçer, çocuklara da çeşitli hediyeler vererek yüzlerini gülümsetti.

İlk olarak Şambayat ilçesine giden Başkan Seçer, burada Şambayat Belediye Başkanı Nejdet Arıcı ile bir araya gelerek görüşme gerçekleştirdi, depremzedelerle sohbet etti. Şambayat’ın ardından MESKİ’nin içme suyu bakım onarım aracı ve ekibi ile beraber yıkılan binaların içme suyu hatlarının onarımını tamamladığı Tut ilçesine geçen Seçer, Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç ile birlikte vatandaşlarla bir araya geldi.

“NASIL BUGÜNE KADAR ELİMİZDEN GELENİ YAPTIYSAK, BUNDAN SONRA DA YANINIZDAYIZ”

Depremzedelerle sohbet eden Başkan Seçer, “Deprem olur olmaz özellikle ilk etapta can kurtarmak için anında ekiplerimizi gönderdik. Etkilenen tüm bölgelerden gitmediğimiz yer kalmadı. İlk günlerde insanların acil ihtiyaçlarına yöneldi tüm kurumlar. Bundan sonraki süreçte de yaraların sarılması için hepimiz gayret gösteriyoruz. Mutlaka her kurumun kendi görev alanı var, herkes eksiksiz görevlerini yaparsa bu yaraları eksiksiz bir şekilde sararız. Bu bilinçle nasıl bugüne kadar elimizden geleni yaptıysak, bundan sonra da yanınızdayız” dedi.

Teknik olarak hizmet sağlanmasının elzem olduğunu vurgulayan Seçer, “Evet, su sisteminde bir arıza var, boru döşenecekse vana da var ama o sistemi kurabilecek, bu işi bilen teknik eleman ihtiyacı da var. Elbette ki bizim Büyükşehirlerin bu kabiliyeti çok büyüktür. Bizden katkı isteyen belediyelerimizi de ayağa kaldırabilecek bilgi ve birikime de sahibiz. Tut halkının da her zaman emrine amadeyiz” ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlarla buluşmasının ardından Tut Kaymakamı Erkut Pamuk ve afet dolayısıyla görevlendiren Kaymakam Bünyamin Karaloğlu ile de görüşen Başkan Seçer, son durum ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BAŞKAN SEÇER, BAŞKAN YAVAŞ İLE GÖRÜŞTÜ

Adıyaman’dan sonra depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’a geçen Başkan Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, Kahramanmaraş’ın koordinasyonunu üstlenen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti. Seçer, Yavaş ile yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında istişarede bulundu. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan yaşam alanını da inceleyen Başkan Seçer, CHP’li Belediye Başkanlarının, yaşanan bu felaketin ardından ivedilikle harekete geçtiğini ve deprem bölgelerini ayağa kaldırmak için dayanışmayla çalıştıklarını vurgulayarak bu süreci el birliğiyle atlatacaklarını söyledi.

Yavaş’ı ziyaretinin ardından Kahramanmaraş’taki depremden zarar gören ve yıkıma uğrayan bölgeleri de gezen Seçer, buralarda depremzede vatandaşlarla buluştu, ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulundu. Vatandaşları, Büyükşehir tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendiren Seçer, depremden zarar gören bölgeleri tekrar hayata döndürmek için hız kesmeden çalışacaklarını söyledi.

 

 

 

 Paylaş :
 
Etiketler :  deprem, bölge, vahapseçer, mersin

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır. 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersintekhaber.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA