18 Temmuz 2024 Perşembe
23:41   ÇAĞLAYAN’A COŞKULU KARŞILAMA   14:03   MERSİN’İN ŞEKERLERİNE, ŞEKERLER BÜYÜKŞEHİR’DEN   13:50   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT, RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI   13:49   MERSİNDEN KADIN KOOPERATİFİ’NDEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA 23 NİSAN HEDİYESİ   13:39   BÜYÜKŞEHİR’İN ‘DEPREM DAYANIŞMA PAZARI’ DEPREMZEDE ÜRETİCİLERİ AĞIRLIYOR   13:33   BÜYÜKŞEHİR’İN ÇOCUK GELİŞİM MERKEZLERİNDE ‘23 NİSAN’ COŞKUSU   14:03   HALIL DEMIRKOL: YENI DÜZENLEMELER ILE OSB’LER HıZ KAZANACAK   14:41   TARSUS, SÜPER LIG’E ‘MERHABA’ DEDI   12:34   ÇUKUROVA NORMAL SEZONU LIDER TAMAMLADı   11:37   TARSUS, AFYON’DA DAĞıLDı: 5-1   14:13   SALDıRı ÖNCEDEN KURGULANMıŞ!   17:05   TOROSLAR’DA RAMAZAN AKŞAMLARI BİR BAŞKA GÜZEL   21:58   TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN BAŞKAN BOZDOĞAN PROJENİN TEMELİNİ ATIYOR   21:56   ÇBK MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ AVRUPA’DA ÇEYREK FİNAL MAÇINA ÇIKIYOR   21:51   DEPREMZEDE ÇOCUKLAR KEYİFLİ DAKİKALAR GEÇİRDİ   21:42   YENİŞEHİR BELEDİYESİ EBEVEYNLERİ EĞİTEREK ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE REHBERLİK EDİYOR   21:41   VATANDAŞ VE ÖĞRENCİLERE HİZMET VEREN HALK RESTORAN YENİLENİYOR   21:30   “SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”   17:18   4 BİN 800 ÖĞRENCİNİN YKS SINAV ÜCRETİ BÜYÜKŞEHİR’DEN   17:16   YENİŞEHİR BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ EKİPLERİ ŞİMDİ DE ADIYAMAN’DA  
 
 
 
 
AKDENİZ BELEDİYESİ, GENÇLERE İSTİHDAM KAPILARINI AÇMAYA DEVAM EDİYOR


Akdeniz Belediyesi’nin, Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYEM) işbirliğinde, üniversite mezunu gençlerin “veri giriş elemanı” ve “web çoklu ortam geliştirici (web tasarımcı)” alanında uluslararası geçerliliğe sahip yeterlilik belgesi sahibi olabilmeleri amacıyla düzenlediği kurs sona erdi. Mersin’de bir ilk kez Akdeniz Belediyesi’nce gerçekleşen kursta, sınavları başarıyla bitiren gençlere sertifikaları verildi.

 

Tarih : 10 Kasım 2022 Perşembe 19:33

Törene, Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemil Uzun, Meclis Üyesi İbrahim Halil Aluç, Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYEM) Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Şimşek, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Uçar ile 2 ay süren zorlu eğitimi ve sınavları başarıyla geçip sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı.

UÇAR; “MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ, HERKESİN VEREBİLECEĞİ BİR BELGE DEĞİLDİR”

Törende ilk söz alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Uçar, bir ilki yaşamanın daha haklı gururunu yaşadıklarını söyledi, mesleki yeterlilik belgesinin önemine dikkat çekti. Belgenin, uluslararası geçerliliği olduğunun altını çizen Uçar, bilişim sektörünün ara eleman ihtiyacının da bu tür eğitim ve sınavlarla önemli ölçüde karşılanacağına işaret ederek; “Belediyemiz ile MEYEM işbirliğinde, veri giriş elemanı ve web tasarımı alanında yeterlilik belgesi vermek için sınav başlattık. Bu belge, sadece MYK tarafından yetkilendirilen kurumlar tarafından verilir. Herkesin her yerde istediği zaman verebileceği bir belge değildir” dedi.

“MERSİN’DE İLK BELGELENDİRME AKDENİZ BELEDİYESİ’NDE GERÇEKLEŞTİ”

Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYEM) Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Şimşek de konuşmasında, gençlere sahip çıkarak birçok ilke imza atan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Meclis üyelerine ve birim müdürlerine teşekkür etti. Şimşek; “Mesleki Yeterlilik Belgesi, ölümlü iş kazalarını önlemek amacıyla, tehlikeli ve çok tehlikeli sektörlerde ulusal yeterlilik ve ulusal meslek standartlarının oluşturulmasıyla başlamış bir süreç. Türkiye’de bu sektörde tehlikeli ve çok tehlikeli iş kolunda 2 milyon kişi belgelendirilmiş durumda. Bilişim alanındaki ilk belgelendirmeler de Mersin’de Akdeniz Belediyesi’nde gerçekleştirildi” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Akdeniz Belediyesi’nin, ilçe sınırları içinde yaşayan üniversite mezunlarının, “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sahibi olabilmeleri amacıyla Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYEM) işbirliğinde düzenlediği, Mersin’de bir ilk olan ve 2 ay süren sınavları başarıyla bitiren 139 kursiyere sertifikaları takdim edildi. Belediye konferans salonundaki tören, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ’NİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Bu belge, sadece Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilen ve Merkezi Yeterlilik Kurumu’nca (MYK) yetkilendirilen belgelendirme kuruluşlarının yaptığı sınavlar sonrasında verilebilir. Mesleki Yeterlilik Belgesi; kişinin sahip olduğu yeterlilikleri resmi olarak belgelendirilmesini sağlayıp belge sahibine nitelikli iş fırsatları sunuyor.

MYK belgesi, ulusal ve uluslararası geçerliliğe sahip resmi bir belgedir. Belge sayesinde kişiler, isterlerse yurt dışında da çalışma imkânı bulabiliyor. Ayrıca MYK belgesine sahip kişileri çalıştıran işyerleri, 54 aya kadar SGK teşvikleri avantajından yararlanacak olup, bu durum, MYK belgeli kişilerin işe alınmasında tercih sebebi olunmasını sağlıyor.Paylaş :
 
Etiketler :  istihdam, akdeniz, gençler

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır. 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersintekhaber.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA