18 Temmuz 2024 Perşembe
23:41   ÇAĞLAYAN’A COŞKULU KARŞILAMA   14:03   MERSİN’İN ŞEKERLERİNE, ŞEKERLER BÜYÜKŞEHİR’DEN   13:50   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT, RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI   13:49   MERSİNDEN KADIN KOOPERATİFİ’NDEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA 23 NİSAN HEDİYESİ   13:39   BÜYÜKŞEHİR’İN ‘DEPREM DAYANIŞMA PAZARI’ DEPREMZEDE ÜRETİCİLERİ AĞIRLIYOR   13:33   BÜYÜKŞEHİR’İN ÇOCUK GELİŞİM MERKEZLERİNDE ‘23 NİSAN’ COŞKUSU   14:03   HALIL DEMIRKOL: YENI DÜZENLEMELER ILE OSB’LER HıZ KAZANACAK   14:41   TARSUS, SÜPER LIG’E ‘MERHABA’ DEDI   12:34   ÇUKUROVA NORMAL SEZONU LIDER TAMAMLADı   11:37   TARSUS, AFYON’DA DAĞıLDı: 5-1   14:13   SALDıRı ÖNCEDEN KURGULANMıŞ!   17:05   TOROSLAR’DA RAMAZAN AKŞAMLARI BİR BAŞKA GÜZEL   21:58   TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN BAŞKAN BOZDOĞAN PROJENİN TEMELİNİ ATIYOR   21:56   ÇBK MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ AVRUPA’DA ÇEYREK FİNAL MAÇINA ÇIKIYOR   21:51   DEPREMZEDE ÇOCUKLAR KEYİFLİ DAKİKALAR GEÇİRDİ   21:42   YENİŞEHİR BELEDİYESİ EBEVEYNLERİ EĞİTEREK ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE REHBERLİK EDİYOR   21:41   VATANDAŞ VE ÖĞRENCİLERE HİZMET VEREN HALK RESTORAN YENİLENİYOR   21:30   “SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”   17:18   4 BİN 800 ÖĞRENCİNİN YKS SINAV ÜCRETİ BÜYÜKŞEHİR’DEN   17:16   YENİŞEHİR BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ EKİPLERİ ŞİMDİ DE ADIYAMAN’DA  
 
 
 
 
SEÇER: “EĞİTİM DÜZEYİ YÜKSELDİKÇE, SORUNLAR DAHA KOLAY ÇÖZÜLÜR”


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘İlk Çantam Projesi’ kapsamında, Tarsus’ta 3 ilkokuldaki 1. sınıf öğrencilerine, içerisinde kırtasiye malzemelerinin olduğu çantaları dağıttı. Minik öğrencilerin heyecanına ortak olan Başkan Seçer, “Yeni eğitim-öğretim yılında çocuklarımıza üstün başarılar diliyorum” dedi.

 

Tarih : 6 Eylül 2022 Salı 16:25

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından yürütülen ‘İlk Çantam Projesi’ kapsamında, bu yıl Mersin’in tüm ilçelerinde toplam 18 bin çanta dağıtılacak.

Tarsus Yeni Mahalle’de yer alan Kazım Taşkın İlkokulu’nda, Fahrettinpaşa Mahallesi’nde bulunan Fahrettinpaşa İlkokulu’nda ve Yeşil Mahalle’deki Ahmet Yesevi İlkokulu’nda öğrenciler, öğretmenler ve veliler ile bir araya gelen Başkan Seçer, miniklere yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar diledi. Aileler ve minikler ile selamlaşan Başkan Seçer, onlarla bol bol sohbet etti ve sınıf sınıf dolaşarak çantalarını hediye etti.

BAŞKAN SEÇER: “BU YIL 18 BİN ÖĞRENCİMİZE ÇANTA DAĞITACAĞIZ”

Başkan Seçer, okula yeni başlayan minik öğrencilerin, alışma evresi kapsamında eğitim-öğretim dönemine bu hafta başladıklarını, bundan dolayı çocuklara çanta dağıtımı yaptıklarını ifade ederek, “Tarsus’ta Kazım Taşkın, Fahrettin Paşa ve Ahmet Yesevi İlköğretim okullarında çanta dağıtımımızı yaptık. İlimizde 35 bin civarında çocuğumuz, bu yıl ilköğretime başladı. Büyükşehir olarak il genelinde 18 bin öğrencimize, içerisinde kırtasiye malzemelerinin de bulunduğu çantaları dağıtıyoruz. Tabi ki çanta dağıtacağımız toplam 217 okul, dezavantajlı mahallelerde bulunuyor” dedi.

Eğitime önem veren bir anlayışla hareket ettiklerini ve yönetime geldikleri günden bugüne kadar, Mersin'de adeta eğitim seferberliği ilan ettiklerini söyleyen Başkan Seçer, “Yerel yönetim olarak, eğitime katkı verebileceğimizi düşünüyoruz. Önemli eğitim merkezlerimiz var. 9 ilçede hem LGS, hem YKS hazırlık kurslarımız var ve toplamda bu yıl itibari ile 6 bin 500 öğrencimiz buralardan ücretsiz eğitim desteği alıyor. Bir önceki dönem kurslara giden öğrencilerin önemli bir kısmı, nitelikli liseleri ve istedikleri üniversiteleri kazandı. Yine devlet üniversitelerini veya vakıf üniversitelerini %100 burslu kazanan öğrencilerimiz, bizden ilk yıl için karşılıksız öğrenim yardımı alıyorlar” diye konuştu.

“EĞİTİM ÖĞRETİME ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Tarsus’ta yer alan ve özellikle ilköğretim ile ortaokul düzeyindeki öğrencilere katkı sunacak Gençlik Kampı’ndan da söz eden Başkan Seçer, “Ailelerin çocuklarıyla beraber orayı ziyaret etmesini istiyorum. Oldukça huzurlu, güvenli, doğa harikası bir yer. Yine bölgemizde çocuklarımıza katkı sunacak Bilim Merkezimiz var. Şehitler Tepesi’nde bir Matematik Evi yapıyorlar. Mersin'de şu anda 4 kreşimiz var, ama bunların sayısını artıracağız. Atgirmez’de, çocuklarımıza ve yetişkinlere eğitim verdiğimiz Toplum Merkezimiz var. Yine Yenice Yaşar Bayboğan Merkezi’nde atölyeye gelen kadınlarımızın çocuklarının zaman geçireceği alanlara kadar, eğitim alanlarına kadar her detayı düşünüyoruz. Arkadaşlarımız, ‘Oyun Sokağı’ adında yeni bir proje başlattılar. Kısacası, Büyükşehir Belediyesi olarak, her alanda çocuklarımızın iyi eğitilmesi, iyi birer birey olması için ne gerekiyorsa, biz üzerimize düşen görevi yapma çabası içerisindeyiz” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN TOPLUMA HİZMETİ ADALETLİ YAYABİLMEK”

Herhangi bir sosyal statü değerlendirmesi yapmadan, herkese ve her yere adaletli bir hizmet sağlamanın, gerçek anlamda ihtiyacı olana yardım etmenin, temel prensipleri olduğunu ifade eden Başkan Seçer, “Bazı mahalleler dezavantajlıdır, onların talepleri farklıdır. Bazı mahalleler daha farklıdır, gelir durumu daha iyi olan aileler vardır. Onların da talepleri farklıdır. Önemli olan bütün topluma adaletli hizmeti yayabilmek. Bunda da başarılı olduğumuzu söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Eğitime yapılan her katkının önemli olduğunu ifade eden ve Mersin’in sosyo kültürel yapısının, eğitim düzeyinin yükselmesi halinde, sorunların çok daha rahat çözüleceğini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Eğitimle, çocuklarımızı iyi yetiştirmekle dış dünyada rekabet edebilirsiniz.  İyi mühendisler, iyi bilim adamları yetiştireceksiniz. Bakın 2 Türk, pandemi aşısını bularak dünyayı kurtardı. İşte bilimin gücü burada, eğitimin gücü burada” dedi.Paylaş :
 
Etiketler :  okul, eğitim, çanta, büyükşehir

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır. 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersintekhaber.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA