26 Haziran 2024 Çarşamba
23:41   ÇAĞLAYAN’A COŞKULU KARŞILAMA   14:03   MERSİN’İN ŞEKERLERİNE, ŞEKERLER BÜYÜKŞEHİR’DEN   13:50   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT, RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI   13:49   MERSİNDEN KADIN KOOPERATİFİ’NDEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA 23 NİSAN HEDİYESİ   13:39   BÜYÜKŞEHİR’İN ‘DEPREM DAYANIŞMA PAZARI’ DEPREMZEDE ÜRETİCİLERİ AĞIRLIYOR   13:33   BÜYÜKŞEHİR’İN ÇOCUK GELİŞİM MERKEZLERİNDE ‘23 NİSAN’ COŞKUSU   14:03   HALIL DEMIRKOL: YENI DÜZENLEMELER ILE OSB’LER HıZ KAZANACAK   14:41   TARSUS, SÜPER LIG’E ‘MERHABA’ DEDI   12:34   ÇUKUROVA NORMAL SEZONU LIDER TAMAMLADı   11:37   TARSUS, AFYON’DA DAĞıLDı: 5-1   14:13   SALDıRı ÖNCEDEN KURGULANMıŞ!   17:05   TOROSLAR’DA RAMAZAN AKŞAMLARI BİR BAŞKA GÜZEL   21:58   TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN BAŞKAN BOZDOĞAN PROJENİN TEMELİNİ ATIYOR   21:56   ÇBK MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ AVRUPA’DA ÇEYREK FİNAL MAÇINA ÇIKIYOR   21:51   DEPREMZEDE ÇOCUKLAR KEYİFLİ DAKİKALAR GEÇİRDİ   21:42   YENİŞEHİR BELEDİYESİ EBEVEYNLERİ EĞİTEREK ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE REHBERLİK EDİYOR   21:41   VATANDAŞ VE ÖĞRENCİLERE HİZMET VEREN HALK RESTORAN YENİLENİYOR   21:30   “SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”   17:18   4 BİN 800 ÖĞRENCİNİN YKS SINAV ÜCRETİ BÜYÜKŞEHİR’DEN   17:16   YENİŞEHİR BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ EKİPLERİ ŞİMDİ DE ADIYAMAN’DA  
 
 
 
 
“KALKINMA ÇUKUROVA’DAN BAŞLAYACAK”


TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez’in de katıldığı ÇUKUROVA SİFED’in Adana’daki yönetim kurulu toplantısında Çukurova ve Anadolu’nun Türk ekonomisindeki önemine dikkat çekildi

 

Tarih : 24 Temmuz 2022 Pazar 11:38

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED), Adana’da gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında Çukurova’nın yetiştirdiği ve ekonomide Türkiye’nin en kapsamlı sivil toplum kuruluşu Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yükselen Süleyman Sönmez’i ağırladı.

Adana ve Mersin’in Türk ekonomisi için önemine dikkat çekilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda konuşan TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez, önceki dönem başkanlığını yürüttüğü ÇUKUROVA SİFED ve çatısı altındaki derneklerle gurur duyduğunu vurguladı.

TÜRKONFED’de federasyonlar ve derneklerin yüklediği sorumlulukla görev yaptığını kaydeden Süleyman Sönmez, “TÜRKONFED, çatısı altındaki tüm federasyonlar ve derneklerle senkronize olmuş vaziyette çalışma gerçekleştiriyor. Göreve geldiğimiz kısa zaman zarfında tüm bölgelerimize dokunmaya çalıştık. Gelecek yılların planlamasını ve stratejisini belirliyoruz. Stratejimizin odağında Anadolu ve kalkınma var” diye konuştu.

TÜRKONFED’in ekonomiye, iş dünyasına, toplumun tüm kesimlerine duyarlı yaklaşım sergileyeceğini dile getiren Sönmez, “Bu yaklaşımımız kararlı ve sürdürülebilir olacak. Ülkemizin yapısal sorunlarına çözüm üretilmesi için kafa yoruyoruz. Konfederasyonumuz, federasyonlarımız ve derneklerimizle birlikte dinamik bir yapıda Türkiye için çalışacağız” dedi.

“EKONOMİYE KATKI SUNACAĞIZ”

Yönetim Kurulu toplantısında TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez’i ağırlamaktan duydukları memnuniyeti paylaşan ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış ise tarımdan enerjiye, turizmden hizmet sektörüne kadar yetişmiş insan gücü, altyapı potansiyeliyle Türkiye ekonomisine önemli katkılar sunacak Çukurova’nın atılım içerisinde olması için üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini söyledi.

TÜRKONFED’in tüm dünyada ekonomik, sosyal ve toplumsal sorunlara karşı çıkış yolu sunan raporlar, çalışma grupları, toplantılar, araştırma ve geliştirme programları, projeleri hazırladığına işaret eden Hüseyin Kış, “Federasyonumuz ve çatısı altındaki derneklerimizle, başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz ve tüm üyelerimizle bu çalışmalardan bölgemiz adına faydalanacağımız gibi yeni fikirler ve programlar ışığında konfederasyonumuza ve ekonomi politikalarına da katkı sunmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.Paylaş :
 
Etiketler :  çukurovasifed, türkonfed, süleymansönmez

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır. 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersintekhaber.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA